ZNAMY WYSOKOŚĆ DOTACJI UDZIELONYCH POSZCZEGÓLNYM KLUBOM NASZEJ GMINY.

Na wniosek "Komisji Sportu, Spraw Socjalnych i Zdrowia", Wójt Gminy Hażlach udzielił dotacji w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu Klubom z naszej Gminy. Oto ich wysokości:

LKS "Olza Pogwizdów" - 38 tyś. złotych

KS "Brzezówka" - 10 tyś. złotych

LKS "Victoria" (Hażlach) - 32 tyś. złotych (dotacja dla sekscji piłki nożnej)

LKS "Victoria" (Hażlach) - 2,5 tyś. złotych (dotacja dla sekcji kolarskiej)

LKS "Błyskawica" (Kończyce Wielkie) - 40 tyś. złotych

LKS "Rudnik" - 15 tyś. złotych

UKS NAKANO - 18,5 tyś. złotych.

Zarząd LKS "Victoria" Hazlach dziękuje za przyznane środki, jednak dziwi dysproporcja w ich rozdysponowaniu. W ubiegłym roku Klubom, które posiadały, tak jak nasz Klub w tym roku, 4 drużyny (w tym 3 młodzieżowe), przekazano po 37 tyś. złotych. Nasz Klub uzyskał wtedy 31 tyś złotych ze względu na posiadanie tylko 3 drużyn. Jednak w nowym sezonie, dzięki sporym nakładom finansowym oraz organizacyjnym, reaktywowana została drużyna juniorów, która znacząco podnosi koszty prowadzenia Klubu. Dodatkowo, ze względu na planowany remont Domu Ludowego w Hażlachu, od lipca pozbawieni zostaniemy możliwości rozgrywania meczów na własnym boisku, co będzie dodatkowym obciążeniem finansowym LKS Victoria Hażlach. Niestety, członkowie w/w Komisji nie uwzględnili w ogóle tych faktów.