SEZON 2017/2018 ZAKOŃCZONY.

Udział 30 czerwca  w turnieju organizowanym przez LKS Błyskawica Kończyce Wielkie "Bez Dymka" drużyny trampkarzy był ostatnim akcentem w wykonaniu LKS Victoria Hażlach zakończonego sezonu 2017/2018. Sezonu bardzo udanego, będącego ukoronowaniem pracy wielu osób zarządzających Klubem, a przede wszystkim owocem obranego kierunku rozwoju przez Zarząd wybrany w 2016 roku, polityki, którą obecny Zarząd kontynuuje. Czas zatem na podsumowanie. Rozpoczynamy go od drużyny seniorów.

4, 7, 9 - na tych miejscach przed tym sezonem swoje rozgrywki kończyli seniorzy w B-Klasie Podokręgu Skoczów, licząc od sezonu 2014/2015 - pierwszego po spadku z Klasy A. Mimo, ze mijający rozpoczęli od falstartu (3 kolejne porażki), to zakończyli na bardzo dobrym, trzecim miejscu, najlepszym na  b-klasowej banicji. Niewiele zabrakło do miejsca premiowanego awansem. Czasem słabsza postawa, czasem błędy arbitrów, a czasem zwykły pech - te okoliczności złożyły się na to, że w nowym sezonie seniorzy znów zagrają w b-klasowej rzeczywistości.

Wygrany mecz z Iskrą Iskrzyczyn był ostatnim (?) w karierze wieloletniego napastnika naszego Klubu, Piotra Walęciaka. Okrasił go golem oraz symbolicznym przekazaniem opaski kapitana, swojemu wychowankowi z drużyn młodzieżowych, Wojciechowi Grygierkowi. Pragniemy z tego miejsca podziękować za całe serce i zaangażowanie w meczach dla Naszego Klubu. To co zawsze, poza skutecznością, charakteryzowało Piotra, to ambicja  i podejście na 100% do każdego meczu. Jednak największe piętno w Społeczności Victorii  odcisnął on w trakcie odbudowy struktur młodzieżowych. Bez wątpienia jest on Ojcem tego sukcesu, bez jego zaangażowania nie byłoby sukcesów młodzieży jakie teraz nadeszły. Nie byłoby w ogóle młodzieżowych drużyn. Piotrek -DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO !!!

W meczu z Iskrą również po raz ostatni, przynajmniej na tą chwilę, prowadził nasz zespół seniorów trener Krzysztof Praszywka. Po długich rozmowach w gronie Zarządu podjęliśmy decyzję, że w nowym sezonie nastąpi zmiana na stanowisku szkoleniowca naszej "dorosłej" ekipy. Panie Krzysztofie dziękujemy za lata spędzone w Hażlachu: jako zawodnik, trener, ale i działacz, dał się Pan poznać jako osoba nad wyraz pracowita i sumienna. Dziękujemy za grę, za przekazane doświadczenie, ale także za to, że był Pan z nami w najtrudniejszych chwilach. To dzięki Panu przetrwaliśmy przez największy sztorm ostatnich lat, jaki napotkała łódź "Victoria Hażlach". Za to należą się Panu tylko i wyłącznie brawa. Życzymy powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej oraz zapewniamy o naszej wdzięczności.

Kolejnym punktem podsumowań będzie sezon w wykonaniu naszych mistrzowskich drużyn trampkarzy i juniorów, które zdominowały rozgrywki IV Ligi Wojewódzkiej. Obie ekipy zanotowały po dwie porażki, z tym że pierwsza trampkarzy była weryfikacją  na walkower wygranego meczu z Morcinkiem Kaczyce z powodu błędu działacza, który nie zgłosił jednego z zawodników. To niestety spowodowało, że drużyna ta została sklasyfikowana w ostatecznych rozrachunku na drugiej pozycji, dla Nas jednak jesteście MISTRZAMI !!! Takimi samymi jak bezkonkurencyjni w swoich rozgrywkach juniorzy, którzy zakończyli je na pierwszym miejscu z przewagą 13 punktów nad kolejnym zespołem. Dzięki tym wynikom awans obu drużyn stał się faktem i zagrają One w przyszłym sezonie w III lidze wojewódzkiej.

Na koniec, ale nie jako o ostatnich, kilka słów na temat naszych najmłodszych. Drużyna żaczków uczestniczyła jesienią 2017 roku w serii turniejów organizowanych przez nasz Podokręg. I w porównaniu do wiosny tego samego roku, widać było olbrzymi postęp. W końcu dziewczyny i chłopcy poznali smak zwycięstwa. I widać, że chcą więcej. Ogromne podziękowania z tego miejsca pragniemy złożyć na ręce Państwa Antoniego i Magdaleny Bielesz oraz trenera Grzegorza Pustułki. Dzięki Waszemu zaangażowaniu nie musimy się obawiać o przyszłość naszego Klubu. To Wy siejecie ziarna, które z pewnością wydadzą obfity plon.

Chcielibyśmy na koniec podziękować wszystkim, którzy nasz Klub wspierali w minionym sezonie, a w szczególności poprzedniemu Zarządowi, dzięki którego pracy udało się wyjść z kryzysu jaki dopadł Victorię w poprzednich latach.

Ze sportowym pozdrowieniem, Zarząd LKS Victoria Hażlach.