SENIORZY STARTUJĄ !!!

Już 12 sierpnia startuje skoczowska A-Klasa. Rolę jednego z trzech beniaminków pełnić w niej będzie drużyna seniorów LKS Victoria Hażlach. Pierwszy mecz rozgrywamy w Brennej z miejscowym LKS Beskid o godzinie 17.00 w niedzielę.

Cztery lata trwało zesłanie seniorów do najniższej klasy rozgrywkowej. W B-Klasowej rzeczywistości długo nie udawało    się naszym zawodnikom odnaleźć, ale progres w ostatnim roku zaowocował awansem. Awansem zdobytym dość szczęśliwie, ale po całkiem przyzwoitym sezonie. Stał się on faktem po tym, jak GKS Morcinek Kaczyce zrezygnował z gry w A-Klasie. Propozycji tej nie mógł odrzucić Zarząd naszego Klubu.

Wracamy pełni nadziei i wiary. Mimo krótkiego okresu przygotowawczego liczymy, że z meczu na mecz nasza drużyna będzie sobie coraz lepiej radziła. W jej szeregach znów zagrają nasi zawodnicy, których z nami nie było przez dłuższy czas: ponownie zagrają Janusz Miły oraz Łukasz Kaleta, a na rok czasu wypożyczeni z LKS Błyskawica Drogomyśl zostali Tomasz Pisiut oraz Dawid Grabowski. Do naszej ekipy dołączył także Remigiusz Czernek. Liczymy również, że nasza drużyna juniorów wzmocni nas i coraz częściej jej zawodnicy będą odgrywać kluczowe role w naszym dorosłym zespole. Przede wszystkim jednak rola nowego dyrygenta  tej orkiestry - Tadeusza Nowackiego - będzie kluczowa. Jego doświadczenie oraz wiedza i warsztat trenerski gwarantują, że możemy być o to spokojnie.

Jednocześnie zapraszamy do współpracy i wspierania finansowego naszych poczynań wszystkich, którzy są w stanie    tego dokonać. Nie wszyscy jesteśmy w stanie być w Klubie na co dzień. Jednak część z nas, która chciałaby działać,      ale zobowiązania zawodowe na to nie pozwalają, może nas wesprzeć finansowo, bądź w każdy inny sposób, oferując swoje usługi bądź produkty. Każda pomoc jest na wagę złota i za każdą będziemy ogromnie wdzięczni.

Zdajemy sobie sprawę, że różnica w poziomie lig jest spora. Jednak mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć poziom sportowy co najmniej taki, jak naszych sąsiadów. I to mimo prawie 20 procentowej różnicy finansowego wsparcia ze strony Urzędu Gminy na ich korzyść. Jesteśmy przekonani, że w kolejnym roku to nasz Klub otrzyma największe dofinansowanie, a stało za tym będzie poziom sportowy naszych wszystkich drużyn oraz ich liczebność. Mamy nadzieję, że w końcu ważniejsze będzie promowanie sportu wśród młodzieży, a nie wspieranie imprez towarzyskich drużyn oldbojów. Czy tak    się stanie, zobaczymy. Na tę chwilę polityka w tej materii nie jest przejrzysta i pachnie układami,  co przy całkowitym braku wsparcia ze strony naszych Radnych nie pozwala na przebicie się z naszymi wnioskami i racjami na forum Rady Gminy.

Życzymy naszym seniorom udanego i pełnego sukcesów sezonu. Wierzymy, że są w stanie podjąć wyzwanie            i swoją pracą zapracować na wysokie miejsce w tabeli. Kibiców zapraszamy do licznego wspierania naszych zawodników podczas meczów, a wszystkich, którzy są w stanie, do wspierania finansowego Klubu.

Ze sportowym pozdrowieniem, Zarząd LKS Victoria Hażlach.