LKS VICTORIA HAŻLACH ROZPOCZYNA SEZON !!!

Już w niedzielę 21 sierpnia wszystkie nasze drużyny rozpoczynają bój o ligowe punkty w sezonie 2016/2017.

Trampkarze swój pierwszy mecz w ramach drugiej kolejki 4 ligi Juniorów i Trampkarzy rozpoczną o godzinie 9.00 na obiektach LKS Błyskawicy Drogomyśl z tamtejszym zespołem. W Bąkowie ze LKS Zrywem, od godziny 12.00, pierwszy mecz po dwuletniej przerwie rozegra zespół juniorów. Seniorzy natomiast udają się na boisko na Zaolziu, gdzie podejmować ich będzie miejscowa KP Trójwieś Istebna, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00.

Drużyna trampkarzy, po odejściu 6 zawodników rocznika 2001, została gruntownie przebudowana, a jej szkielet stanowić będą zawodnicy roczników 2002, 2003, 2004. Wokół nich uczyć gry będą się chłopcy z roczników 2005 oraz 2006, którzy opuszczają szeregi żaków, co tylko potwierdza jak dobrym ruchem było utworzenie zespołu w tej kategorii wiekowej.

Wspomniany rocznik 2001 stworzył swoisty fundament dla reaktywowanego zespołu juniorów. Dzięki ciężkiej pracy trenera Walęciaka oraz operatywności zarządu, mimo trudnej sytuacji finansowej klubu, udało się pozyskać 5 nowych zawodników z zewnątrz Klubu. Nasz zespół wzmocnili: Dawid Zięba, Sebastian Chmiel, Klaudiusz Walica (wszyscy wcześniej Tempo Puńców), Marek Partyka (Spójnia Zebrzydowice) oraz Krystian Zięba (Piast Cieszyn). Dodatkowo do drużyny dołączyli Tomasz Broda oraz Adrian Wiecheć. Pozwala to myśleć ze spokojem o przyszłości tej drużyny na najbliższe lata.

Również w drużynie seniorów nie obyło się bez wzmocnień. Za sprawą trenera Praszywki zespół wzmocnili Patryk Fober (Strażak Dębowiec) oraz Andrzej Pończa. Powrócili na stałe do naszego Klubu Łukasz Walek oraz Kamil Spandrzyk (Błyskawica Kończyce Wielkie), Szymon Szajter (Błyskawica Drogomyśl), a na zasadzie wypożyczenia Łukasz Kaleta (Błyskawica Drogomyśl). Drużyna, której szkielet stanowią zawodnicy z poprzedniego sezonu, ma stanowić początek budowy zespołu, który pozwoli w nieodległej przyszłości walczyć o powrót do skoczowskiej A-Klasy.

Jednocześnie nastąpiły zmiany w sztabie szkoleniowym. Co prawda na stanowisku trenera drużyny seniorów pozostał Pan Krzysztof Praszywka, to przetasowania dotknęły drużyn młodzieżowych. Trenerem Juniorów został Pan Piotr Walęciak, zespół trampkarzy poprowadzi Pan Adam Olszar, a obu szkoleniowców będzie wspierał nasz zawodnik, Pan Grzegorz Pawłowski. Natomiast od września, z bramkarzami zajęcia będzie prowadził Trener ze słynnej szkółki bramkarskiej "SALI" Pana Jarosława Salachny.

Naszych kibiców bardzo prosimy o troszkę cierpliwości. Nowy Zarząd podjął się trudu odbudowy strony sportowej w naszym Klubie, jednak nie zamierzamy robić nerwowych ruchów, tylko opierać skład na swoich wychowankach, a wzmacniać jedynie pozycje, które będą tego wymagać.